Grup Hepsi Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grup Hepsi Fan Club

Spr En Büyük Hepsi Clubu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Siyasetçiler galada buluştu

YazarMesaj
chatlaq-emo

chatlaq-emo

Siyasetçiler galada buluştu Empty
MesajKonu: Siyasetçiler galada buluştu   Siyasetçiler galada buluştu EmptyPaz Ocak 18, 2009 11:22 am

Vali Recep Yazıcıoğlu'nun hayatını konu alan "Vali" filminin galası, önceki akşam yapıldı.
Recep Yazıcıoğlu'nun ailesini, kapıda filmin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu karşıladı.
Galanın ağır konukları
Bir trafik kazasında hayatını kaybeden Vali Recep Yazıcıoğlu'nun hayatı sinema filmine konu oldu. Erdal Beşikçioğlu, Şebnem Dönmez, Uğur Polat, İsmail Hacıoğlu, Özgür Çevik, Ayşegül Ünsal, Türkü Hazel ve Hakan Gerçek'in rol aldığı "Vali" adlı filmin galası önceki gün Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerini buluşturan galanın en ağır konukları, Yazıcıoğlu ailesiydi.
Kapıda karşılandılar
Recep Yazıcıoğlu'nun eşi Meryem Yazıcıoğlu, galaya kızı Necla, oğlu Mehmet Kemal ve torunu İlayda ile katıldı. Onları kapıda karşılayan kişi ise filmde Vali'yi canlandıran Erdal Beşikçioğlu oldu. Meryem Yazıcıoğlu, "Ben valime geldim" dedikten sonra kendilerini bekleyen genç oyuncuya sarıldı. Gösterim sırasında da çok duygulanan Yazıcıoğlu, çıkışta "Filmi çok beğendim, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Öyle valiler şu an yok, ama belki gençler arasından çıkar" dedi.

Bugün vizyona giren "Vali" filminin galası, önceki akşam Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Galaya sanatçılar kadar siyasetçilerin de ilgisi büyük oldu.
Senaryosunu Emin Akyel ile Çağatay Tosun'un yazdığı, Tosun'un aynı zamanda yönetmen olarak imzasını attığı "Vali" filmi, önceki akşam düzenlenen gala ile izleyici karşısına çıktı. Hız kesmeyen temposu, güçlü oyuncu kadrosu ve konusuyla dikkatleri çeken filmin ilk gösterimi renkli görüntülere sahne oldu.
Yönetmen Çağatay Tosun'un askerde olduğu için gelemediği galaya oyuncu kadrosu eksiksiz katıldı. Filmde rol alan Erdal Beşikçioğlu, Şebnem Dönmez, Uğur Polat, İsmail Hacıoğlu, Özgür Çevik, Ayşegül Ünsal, Türkü Hazel ve Hakan Gerçek, davetlilerden bol bol övgü aldı.
Geceye sanat camiası kadar siyaset dünyasının önde gelen isimleri de ilgi gösterdi. T.B.M.M. Başkanı Köksal Toptan, İç İşleri Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı M. Sait Yazıcıoğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler, Denizli Valisi Yavuz Ertümen, MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız ve aynı zamanda filmde de rol alan eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova, galanın bir araya getirdiği siyasetçilerden birkaçıydı...
Diğer yandan bu filme konu olan merhum vali Recep Yazıcıoğlu'nun ailesi, Halit Kıvanç, Sinemis Candemir, Ayşe Özyılmazel, Ali Taner Baltacı, Burak Kut, İlker Aksun, Mustafa Topaloğlu, Merve Sevi, Oylum Talu ve Erkan özarman da konuklar arasındaydı...
Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, gösterimin ardından filmin yapımcısı Ata Türkoğlu ve oyuncu İsmail Hacıoğlu'nun yanına giderek, 10 TL uzattı. "Filmi izledik, siftah da bizden olsun. Galalarda bile bedavaya film izlenmesin" diyen Yıldız, davetlileri güldürdü. Oyuncu ve yapımcılara saygısından dolayı para ödediğini söyleyen milletvekili, 10 TL'nin bilet ücretini karşılamayacağı yorumları üzerine ise "Bunu öğrenci bileti kabul etsinler" diye espri yaptı.
DAVETLİLERDEN 'VALİ' YORUMLARI
Köksal Toptan: "Öncelikle filmin yönetmeni ve oyuncularını kutluyorum. Sonu hariç iyi bir film bence... Ama bu şekilde bitmemeliydi. Türkiye üzerinde 1000 yıldır bazı hesaplar yapılmıştır, şimdi de başka hesaplar yapılıyor. Bunları yenmemiz lazım. Bu tür filmlerden ders çıkarmamız gerekiyor. Bizim birbirimize sahip çıkmamız ve güçlü olmamız, bu senaryoların bir daha yazılmamak üzere devreden çıkmasını sağlar."
Muaamer Güler: "Senaryo güzel ama biraz abartılı bulduğumu söyleyebilirim. 'Gerçek hayatta aynı kazanın yaşanmasından ötürü dosya tekrar açılır mı?' sorusuna gelince; sanmıyorum... Rahmetli valinin geçirdiği kazanın bu senaryodaki gibi olduğunu sanmıyorum."
Şebnem Dönmez: "Rolü çok sevdim ve bu filmde o yüzden oynadım. Bundan sonra söz seyircinin... Olumlu, olumsuz her türlü eleştiriye açığız."
Erdal Beşikçioğlu: "Filmi abartılı bulanlar bizim büyüklerimiz... Ayrıca 'abartı' göreceli bir kavramdır, o nedenle tartışmaya gerek yok. Biz derdimizi bu şekilde anlatmayı seçtik, sözün bittiği yerde film yaptık. Bundan sonra söz seyircinindir."
İsmail Hacıoğlu: "Ben bu filmde olmaktan çok mutluyum. Her filme olduğu gibi bu filme de eleştiriler gelecektir, hazırlıklıyız."
Beşir Atalay: "Filmi çok etkileyici buldum. Tüm emeği geçenleri kutluyorum. Bir yakın dostu konu alması bakımından da bizim için bu filmin farklı bir anlamı var. Öğrenciyken Recep Yazıcıoğlu ile aynı yurtta, aynı odada kalmıştık. Sonrasında da irtibatımız hiç kesilmemişti. Yani bizler bu filmi biraz hüzünle seyrediyoruz."
Meryem Yazıcıoğlu (Recep Yazıcıoğlu'nun eşi): "Hem çok mutlu, hem de çok üzüntülüyüm. Filmi çok beğendim, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Öyle valiler şu an yok, ama belki gençler arasından çıkar."
İlayda Durmaz (Recep Yazıcıoğlu'nun torunu): "O en çok dağa çıkmayı severdi. Ben de büyüyünce dedem gibi dağa çıkmak istiyorum."

Siyasetçiler galada buluştu
1 sayfadaki 1 sayfası